לוגו1
 
 
 
 

לואיז ל. היי

 
 
ריפוי עצמי
 
 
 
אתה יכול לרפא עצמך לואיז ל' היי
 
 
 
 

קרא את ההמלצה

 
 
 

לואיז ל . היי

 
"אתה יכול לרפא את חייך ", "ריפוי עצמי"
לואיז היי כתבה על הקשר בין חשיבה חיובית לבריאת המציאות שלנו. לואיז היי חלתה בסרטן , במקום לשקוע בסדרת טיפולים וההקרנות מתישות וכואבות, לואיז היי הבינה שהיא גרמה למחלה היא עצמה. הזניחה את הגוף הפיסי. לואיז היי מצאה כי עולם האמונות היסוד בחיים שניהלה קודר ואפל. לכול אדם בנפשו חולפות מידי יום אלפי מחשבות, נגלה שרוב המחשבות שלנו הן שליליות, נגלה כי אנו יוצרים מעמסה מחשבתית שקשה מאוד לעבור. הגוף שלנו מסרב להדחיק, הוא נפגע מהמחשבות השליליות ונותן לה פרשנות פיזית.

דוגמא
: אמונת יסוד כי החיים תקועים, יכולה לגרום ליבלות ברגליים. כעס לא מבוטא על בן הזוג ייצור דלקת בשלפוחית השתן. קושי בנשימה הם ביטוי לפחד מהחיים שאותו היינו רוצים באמת לחיות
. לואיז היי כתבה מילון מונחים של כל סוגי המחלות וגילתה מה הן אותן אמונות יסוד שליליות שיוצרות אותן. באותה דרך היא גם הצליחה להחלים מהסרטן בכוח המחשבה בלבד והחליטה לשתף את העולם בתובנותיה.

דוגמא לטיפול בסמפטום
: בתחילה יש להקשיב לאותן "מנטרות" שליליות שאנו חוזרים מידי יום. לאחר שהינו במודעות והקשבנו לקול השלילי בתוכנו , נפעיל את כוח המחשבה לחיובי לאותן מחשבות חיוביות ולשנן אותם במשך היום ללא הפסקה, באמונה חיובית לגבי אהבה, קלות, זרימה, הכלה, שמחה, עושר ובריאות.

המסר הזה של "לחשוב חיובי" "למילים יש כוח" למילה יש "תדר", יש "רטט" נשמע הרבה בחברתנו. כולם אומרים המורים, המאמנים, המתקשרים והמרפאים.


לואיז היי, היום כבר בת 82, מסתובבת בעולם, ממשיכה לתת הרצאות ולכתוב ספרים, לכולם מסר זהה – החיים הם נבואה שמגשימה את עצמה. החוויות שלנו, הדרך בה מתנהלים חיינו, משקפות את האמונות שלנו לגבי עצמנו ולגבי מה שמגיע לנו. קשה לגלות את האמונות השליליות שמניעות אותנו, להפוך אותן ולחשוב חיובי. אבל אפשר להתחיל ממשפט קטן, שעדיין יכול ליצור שינוי מהותי, משהו כמו: "אני רוצה שמחה בחיים, החיים אוהבים אותי
".